Dvě zajímavosti z připravovaného SM 11/2004
Datum: Friday, 15. October 2004 @ 12:00:00 CEST
Téma: Články


Sotva se Honza Tetřev pustil do rekapitulace čerstvě vydaných SM a SR, už je tu další tradiční upoutávka na právě dokončovaný Střelecký magazín č. 11/2004.

Minulý týden jsem strávil na venkově ve společnosti znojemských topenářů, a snad za to může tento nucený odstup, proč mi připadá, že v letošním předposledním SM je zvýšený počet zajímavých článků, které mají šanci zaujmout široké spektrum čtenářů.

Při výběru prvního ze dvou příkladů dokládajících tohoto tvrzení mé prstíky neomylně vyklepávají jméno León Crotttet a podnázev příslušného článku „mistr měřítka 1:2“. Ano, jde o proslulého a odbornými periodiky obletovaného švýcarského tvůrce střelbyschopných a maximálně věrných modelů ručních palných zbraní v měřítku 1:2 , s nímž pro SM vedl zasvěcený přátelský hovor pan Vladimír Havel. Vyšlo to na celkem 4 strany se spoustou pozoruhodných fotek, včetně několika původních redakčních snímků Crottetových nábojů. Vřele doporučuji.

Upoutávka číslo dvě – volím článeček „Pistole APS .22 short“ Jana Skramoušského. O československé pistolce ráže .22 short vzniklé specifickou rekonstrukcí 6,35mm modelu Z (dříve DUO) se toho dosud mnoho nevědělo, což se alespoň částečně pokouší napravit právě tento materiál, který pokrývá necelé dvě stránky. Předem bych prozradil jen tolik, že pistolí APS nebylo vyrobeno mnoho, takže těch několik šťastných institucí a soukromých sběratelů, které tyto zbraně dnes vlastní, si podle všeho může gratulovat.

Střelecký magazín č. 11/2004 má podle harmonogramu vyjít v pondělí 25. října 2004.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=777