Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Vyšel Šáda


Vyšel Šáda
Datum: Wednesday, 10. November 2004 @ 12:00:00 CET
Téma: Články


V pondělí mi volal pan Drtina z nakladatelství NAŠE VOJSKO, že již dorazila reedice knihy Miroslava Šády "Československé ruční palné zbraně a kulomety". Dnes dopoledne jsem se pro ni zastavil.

O obsahu této klíčové knihy na dané téma se myslím nemusíme rozepisovat (text se změnil minimálně, byla jen upravena či spíše sjednocena terminologie), takže se omezím jen na pár "signálních" dojmů.

Nové vydání Šády nevypadá špatně. Formát mírně přes A4, což je dobré, neboť v tomhle rozměru ona poněkud zvláštní obálka, nad jejímž náhledem se i na G-I zdvihala řada obočí, kupodivu nevypadá zle. Kniha má celkem 200 stran, z toho 144 stránek připadá na text a zbytek (plus mínus) na opravdu dobře udělanou barevnou obrazovou přílohu. K ní podotýkám, že jde z valné většiny o fotografie věcí, které v takovéto kvalitě nebyly ještě nikdy publikovány; nemluvě ani o tom, že některé ze zbraní se veřejného představení dočkaly úplně poprvé. (To jsem zvědav, kolik z těchto foteček se nehonorovaně rozeběhne po světě.)

Chybečky se samozřejmě vloudily, nedopatřením (ono těch zbraní na focení bylo moc a z toho plynuly jisté zmatky) se např. v knize neocitl snímek "samopalu" ZB 530. Ale to jsou vskutku detaily.

A nyní to, co je po kvalitě provedení to nejdůležitější, čili cena. Ani ta nakonec není zase tak špatná, alespoň na dnešní poměry: 599 Kč. Zkrátka, zdá se mi, že tato reedice dopadla dost dobře.

Redakční poznámka: V původní verzi tohoto textu jsem z důvodu jakéhosi mentálního zmatení používal termín "reprint", který je ovšem v případě této publikace nesmyslný. Jde o nové vydání, čili reedici, navíc notně upravenou. Všem, které jsem již stihl zmást, se omlouvám.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=792