Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Dvě zajímavosti z připravovaného SM 12/2004


Dvě zajímavosti z připravovaného SM 12/2004
Datum: Thursday, 11. November 2004 @ 16:00:00 CET
Téma: Články


Poslední letošní číslo Střeleckého magazínu nevznikalo právě lehce, ale už se přece jen blíží do finiše. Co zajímavého v něm najdete?

Nu, na prvém místě by asi bylo fér zmínit reportáž Martina Helebranta z letošního 13. ročníku výstavy Lovecké a sportovní zbraně, o níž jsme již dosti skepticky letmo referovali zde. Martin opět nezklamal a i když jeho závěry nejsou nijak optimistické, přece jen toho dokázal o letošní "Inchebě" napsat dost a navíc tak učinil poměrně zajímavě. K jeho materiálu jsme pak připojili krátký rozhovor se zástupcem firmy Incheba Praha, která výstavu Lovecké a sportovní zbraně organizuje, na téma současný stav a budoucnost této akce. Celkem to dává 4 strany textu plus fota na vnitřní straně obálky.

Na dalším místě bych pak zmínil velký materiál věnovaný letošnímu 50. výročí úmrtí Václava Holka. Připomínáme je formou přehledu dosud známých Holkových zbrojních konstrukcí. V rozporu s původními velkolepými plány jsem se realizace tohoto záměru chopil pouze já, a musím přiznat, že mi to dalo docela zabrat, aniž bych měl jistotu, že výsledek je plně uspokojivý. Ostatně zanedlouho uvidíte sami. Text s hromadou dobových i nových fotek (částečně jsme využili snímky pořirované pro nové vydání knihy M. Šády) a obrázků zabírá 6 stran.

SM 12/2004 by měl podle harmonogramu vyjít v úterý 23. listopadu 2004. Pokud se kolem tohoto doslova začarovaného čísla ještě něco fatálního nesemele.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=793