Kniha o dějinách firmy Sellier & Bellot se blíží
Datum: Wednesday, 08. December 2004 @ 10:00:00 CET
Téma: Články


Svého času, konkrétně zde (už to je hezkých pár pátků), jsme na G-I připomenuli skutečnost, že se chystá velkolepá kniha o dějinách firmy Sellier & Bellot. Jak to s ní momentálně vypadá?

Shodou okolností se dnes dopoledne v naší redakci zastavil pan Ing. Hýkel, kterého jsem se na to samozřejmě zeptal.

Nuže: Rukopis by měl být hotový do konce března 2005. Někdy v létě 2005 pak S&B chystá velkou slavnost u příležitosti svého svého výročí, kde by se výtisky této knihy měly rozdávat (o prodeji zatím nic nevím).

Kniha nebude vícedílná, jak se ke mně původně doneslo; ve skutečnosti jde o vnitřní dělení na jakýchsi 5 oddílů věnovaných jednotlivým etapám dějin závodu. Smutnou skutečností je, že mladší oddíly budou informačně zřetelně chudší než oddíly věnované starším dějinám. Prostě není jednoduché či dokonce možné dostat se k relevantním podkladům.

Určité problémy ovšem vyvstávají již po roce 1948, kdy nastalo období, které pan Hýkel charakterizoval tak, že když se řeklo A, vůbec to nemuselo znamenat A. Což je dost trefné. Pan Hýkel v tomto směru původně hodně spoléhal na svého spoluautora Dr. Vladimíra Karlického, ale ten se na tento tenký led raději nepustil.

Nu, teď nezbývá než doufat, že takových "šedých míst", jak je pan Hýkel nazval, bude co nejméně, že kniha bez problémů vyjde a že se dostane ke všem zájemcům.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=806