Dvě zajímavosti z připravovaného SM 1/2005
Datum: Wednesday, 22. December 2004 @ 11:00:00 CET
Téma: Články


Na včerejším tradičním předvánočním setkání redakce SM a jejích intimních spolupracovníků kolega šéfredaktor Skramoušský trefně a za bouřlivého souhlasu ostatních poznamenal, že další rok je v ... Ano, SM 1/2005 už minulý týden odpochodoval do tiskárny.

Tentokrát jsme pro nový ročník nepřichystali žádné obsahové a grafické kotrmelce, nebudeme-li počítat zvětšení formátu na čistou A4, což je de facto návrat k tradici prvního ročníku, a mírné zvětšení písma (to máš radost, Honzo!).

A teď už k tradiční zmínce o dvou zajímavostech:

Na prvním místě bych zmínit titulní téma: HK MP7 A1 - zbraň pro specialisty je název čtyřstránkového materiálu, který Jan Skramoušský připravil na základě možnosti studia německé zbraně kdysi představené pod názvem PDW. Na střelbu alespoň protentokrát nedošlo, ale stejně to považuji za počteníhodný článek. Co není v textu uvedeno, je závěrečná poznámečka několika zainteresovaných jedinců při přípravě článku: hezké, ale proti AK bych se s tím nepostavil. Což je přesně to, co tyhle zbraně právě absolvují.

Argentinská pistole Mannlicher M 1905 je dvoustránkové shrnutí dosud nepublikovaných informací o tom, jak vlastně vypadal nejúspěšnější prodej pistolí známého rakouského konktruktéra. Autor: Mag. Reinolf Reisinger via dp.

SM 1/2005 by podle harmonogramu měl vyjít již v úterý 28. 12. 2004.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=812