CHystá se kniha o ''samopalu'' vz. 58
Datum: Thursday, 23. December 2004 @ 06:00:00 CET
Téma: Články


Známý odborný publicista Ing. Jiří Fencl před časem dokončil rukopis knihy o "samopalu" vz. 58. Jak to s ním teď vypadá?

Text rukopisu byl hotov a předán nakladatelství NAŠE VOJSKO již před drahnými měsíci. Pak vše trochu zamrzlo, neboť autor jednak obdržel připomínky vzniklé při lektoraci, jednak se dále pokoušel sehnat doplňující údaje o výrobě a exportu. Minulý týden jsem se Ing. Fencla zeptal, jak v tomto směru pořídil. Nic nového se bohužel nedozvěděl, takže příslušné pasáže budou ponechány v mlze.

Na druhou stranu to ale znamená, že vydání knihy již nyní nic nebrání. K tomu podotkněme, že podle sdělení pana Drtiny z NAŠEHO VOJSKA na grafické úpravě nově knihy Ing. Fecla pracuje studio Q-point, přesné termíny dokončení zatím nebyly stanoveny.

K obsahu uveďme jen tolik, že svým půdorysem kniha o "samopalu" vz. 58 navazuje na předchozí dílo stejného autora, tj. knížku o samopalu Škorpion. Oproti tomuto opusu však tentokrát Ing. Fencl přináší několikanásobně větší množství dosud nepublikovaných údajů, což se týká především vývoje zbraně.

Knize o Škorpionech by mimochodem měl odpovídat i plánovaný vzhled nové publikace, tedy zase ten svérázný podlouhlý formát. Sám za sebe říkám: proč ne?

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=813