Den Střelecké revue v Plzni
Datum: Thursday, 27. September 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


Jedinečná šance, jak si pohovořit o zbraních s nadšenci z celé republiky.

V loňském roce se docela povedl Den Střelecké revue v Pardubicích. Proto se redakce rozhodla uspořádat další podobnou akci. Tentokrát si namísto východních vybrali západní Čechy a jejich metropoli Plzeň. Tam proběhne Den Střelecké revue ve dnech 13. a 14. října. Konat se bude dokonce na dvou místech. Dne 13. října v budově Západočeského muzea v Plzni (10,00-16,00) a na střelnici Leiko (10,00-20,00).
Dne 14. října pak již "pouze" na střelnici Leiko od 10,00 do 20,00 hodin.

Program akce podrobně rozepsala redakce v čísle 9. Já jen připomenu, že střelnice Leiko je jednou z našich nejznámějších střelnic, kde se koná řada zajímavých akcí. Přiznám se, že jsem na žádné z nich nebyl. Zato jsem byl v Západočeském muzeu, kde je zachována, uložena a vystavena fantastická městská zbrojnice katolické Plzně se zbraněmi od 14. do 17.století. Pro milovníky starých palných zbraní, ale i zbraní chladných to prostě nemá chybu. Viděl jsem to, vím, o čem mluvím.
Jen využiji této příležitosti a zeptám se pana ředitele, kdy konečně vydají druhý díl katalogu téhle sbírky. Asi na to nejsou peníze, čas, případně obojí.


A proč tam ještě jet

Ovšem vidím ještě další důvody, proč do Plzně jet, i kdybych zbrojnici viděl dvacetkrát a na Leiku měl zakázaný vstup. Tím důvodem je, že my, kdo držíme zbraně, se musíme scházet, poznávat. Musíme o sobě vědět, protože musíme hájit své zájmy. Zájmy slušných občanů, právo držet zbraň. Když budeme doma, každý na tom svém písečku, tak nás za pár let oškubou a seberou nám i vzduchovky. Musí se vědět, že nás je hodně, že se scházíme a že se nedáme. Taky že se umíme bavit, chováme se při tom slušně a nejsme banda gaunerů.
Další důvod proč přijet,je zpětná vazba. Tady můžete říct těm, kdo časopis dělají, jestli to dělají dobře nebo špatně. Věřte, že člověka potěší, že se jeho články čtou, že se s nimi třeba polemizuje.

Takže kdo můžete, přijeďte. Sejdeme se, pohovoříme o zbraních, o pacholcích, kteří na nás chtějí ušít hanebný zákon, o tom, co to je dělat časopis, jak ho dělat líp.
A kdyby se někomu akce opravdu nelíbila, Plzeň nabízí řadu dalších příjemných povyražení.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=85