Tři Lebedové a jeden Ferdinand
Datum: Friday, 18. March 2005 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Zdá se vám titulek článku divný? Mně ani ne.

Před nějakým tím dnem jsem obdržel upozornění na blížící se aukci mé oblíbené aukční síně Greg Martin Auctions. Mají tam i evropské zbraně, takže proč k nim nezavítat.
Zajímavých zbraní se zde našlo požehnaně a mezi nimi i české. Dokonce hned tři zbraně byly od firmy Lebeda v Praze.

Začněme párem loveckých pušek, bohatě zdobených, určených pro aristokrata, kterého aukční síň podle erbu nebyla schopna identifikovat. Já také ne. První zbraň je perkusní dvojka ráže 12/12, druhá perkusní kozlice, resp. kozlice kulová. Hlavně jsou drážkovány 11 drážkami, hledí na 100 a 150 m.
Ještě před několika dny měla každá tato zbraň vlastní aukční číslo s voji prezentaci na webu. Ve chvíli, kdy píši tyto řádky, je prezentace spojena, pod jedním číslem jsou obě zbraně a na webu jsou jen obrázky dvojky.
Obrázky i texty k oběma zbraním najdete zde.

Další lebedovkou je sportovní pistole systému Lancaster, opatřená pravděpodobně Lebedovým závěrem. Z fotografií se to nedá poznat s jistotou, ale viděl bych to jako dosti jisté. Nic by na té pistolce, kterou již nepochybně vyráběl podnik pod vedením Lebedových synů, nebylo tak zajímavého, kdyby na ní nebyl monogram následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este. Ostatně podívejte se sami zde.
Nějak je těch Lebedů za mořem celkem dost. Nezdá se vám?

Protože poruch na webu firmy Greg Martin je v poslední době celkem dost, přidali jsme se svolením firmy obrázky dražených zbraní i na náš web.

Zde jsou obrázky luxusní perkusní dvojky:A zde je pistole pro Františka Ferdinanda:Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=863