Mystika zbraně
Datum: Saturday, 28. May 2005 @ 14:43:20 CEST
Téma: Lidé kolem zbraní


Zeptali jste se už někoho, jaký má vztah ke (své) zbrani? Je to jako když se ptáte, zda je pobožný. Málokdo se vám upřímně svěří, že je v tom něco víc, než jen nadšení pro perfektně fungující nástroj.

Není ani divu, po eventuálním použití zbraně k obraně, by vás to při soudním jednání mohlo přijít pěkně draho!
Útočníkův advokát by soudu vylíčil, že jste se nemohl dočkat, až svou zbraň vyzkoušíte právě na jeho klientovi, jehož soudnost byla snížena alkoholem či jinou návykovou látkou. Olověnou trubkou, kterou právě našel, mával naprosto nekoordinovaně a jen proto, že mu bylo horko. Navíc, vy jste nedodržel doporučený postup, to jest, provokoval jste slušným chováním, nepřiměřeným prostředí a zvláště pak novou koženou bundou, kterou jste nechtěl - na požádání klienta - odložit. Dále, místo aby jste se otočil zády a pokusil se uprchnout do kouta slepé uličky, ustupoval jste pomalu dozadu a drze přitom klienta pozoroval. Pak, místo aby jste upozornil klienta, že zbraň, kterou jste zákeřně vytáhl z úkrytu na těle, je nabitá, několikrát opakoval výzvu "Stůj nebo střelím" , poté vystřelil varovný výstřel (ovšem bezpečným způsobem, do připravené nádoby se zeminou, nikoliv kolmo do vzduchu), vydal jste jen neartikulovaný zvuk a vystřelil. Že to mezi dvěma, blížícími se švihy olověné trubky nešlo stihnout? To jste si měl rozmyslet, než jste zažádal o zbrojní průkaz! A jednání řádně nacvičit. Včetně přesnosti střelby. Že jste mého klienta trefil do kolena, tedy do dolní poloviny těla? A to nevíte, že smíte zasáhnout jen měkké tkáně? Takto klient do příjezdu ambulance nelidsky trpěl...
Tento příběh je fiktivní, ale je poskládán z autentických názorů různých "odborníků", které jsem slyšel ve veřejnoprávních prostředcích. Nechtěl bych se jim dostat do rukou.

A teď si představte, že dnes jsem v rozhlase vyslechl rozhovor s dirigentem světového jména panem Liborem Peškem - mimo jiné nositelem titulu Rytíř britského imperia. Prozradil na sebe, že rád střílí a pak přišlo to hlavní - pokusím se citovat - "Nabitá zbraň má pro mne v sobě cosi mystického, je to jako držet v ruce hamletovskou lebku, skrývá v sobě neskutečné možnosti..."
Joj, jak na něm by si šikovný advokát smlsnul!

Hezký weekend přeje Jerry


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=923