Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Konec Frankonie v Čechách


Konec Frankonie v Čechách
Datum: Wednesday, 03. October 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


Proslulý německý obchod vyklízí český trh

To, o čem se už nějaký čas šuškalo v kuloárech, se minulý týden ukázalo pravdou: v tomto roce opouští český trh firma Frankonia Lov, zdejší dceřinné zastupení proslulého německého obchodu Frankonia Jagd.

Důvody jsou víceméně známé, byť údaje o podrobnostech se značně liší: Frankonia Lov se již před časem v důsledku aktivit některých svých pracovníků, kteří poté firmu museli urychleně opustit, ocitla ve fatální finanční situaci. Hovoří se o manku v objemu několika desítek milionů korun.

Momentálně v pražské centrále Frankonie na náměstí I. P. Pavlova (shodou okolností pár desítek kroků od místa, kde právě sedím) probíhá výprodej, a to se slevou, která - nevím ovšem, jestli u všech druhů zboží - činí 30 %. Jak dlouho tato situace potrvá, mi není známo; firma by však měla likvidovat k poslednímu prosinci.

O dopadu zániku firmy Frankonia Lov na síť jejích regionálních partnerů nemám zatím k dispozici žádné údaje. Podle příkladu českotřebovské firmy Řehák & Řehák se však domnívám, že nedojde k žádnému katastrofálnímu přerušení jejich činnosti.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=94