Pod císařským praporem
Datum: Monday, 20. June 2005 @ 05:00:00 CEST
Téma: Články


Po nějaké době od jejího vydání bychom na našich stránkách rádi připomněli neobyčejnou knihu, která je věnována habsburské armádě v letech 1526-1918. Tuto knihu si u nás navíc můžete objednat.

KNIHA JE ROZEBRÁNA!!!

Na internetových stránkách vydavatele-nakladatelství Elka Press pana Leonida Křížka se o této knize píše následující:

Autory textu jsou historikové PhDr. Josef Dolejší, Ing. Josef Fučík, PhDr. Petr Havel a PhDr. Jiří Pernes. Kratšími statěmi přispěli další autoři -- medailónky vojenských řádů a vyznamenání napsal známý sběratel faleristiky, RNDr. Josef Koláčný, některé popisy bitev a stať o chladných zbraní vydavatel Leonid Křížek.

Autoři sledují kulturně politický vývoj habsburské armády ve světových souvislostech, s přehlednutím k nezanedbatelné roli českých a slovenských vojáků ve všech konfliktech, kterými rakouské a později rakousko-uherské soustátí prošlo.

Kniha velkého formátu 240 x 305 mm je doplněna původními barevnými i černobílými ilustracemi. Autorem celostránkových barevných tabulí je akademický malíř Karel M. Toman, znalec uniforem a zkušený výtvarník a ilustrátor. Zesnulý K. M. Toman byl uznávaným odborníkem v oboru historie vojenství a především stejnokrojů. Je znám i diky své volné grafické tvorbě. Autorem černobílých tabulí je Zdirad J. K. Čech, přední český heraldický a faleristický odborník. Kromě původních ilustrací bude text dokumentován dobovými ilustracemi.

Formát 240 x 305 mm, cca 650 stran, cca 1000 barevných i č/b ilustrací, pevná vazba, cena 1 490 Kč. Poštovné a balné zdarma.

Vyšlo na podzim 2003 a v březnu 2004 byl pro velký zájem na pulty dodán dotisk.

Objednat knihu A protože je dobré vědět, co o tématu napsali jinde, další recenzi, kterou nabízíte, najdete na Neviditelném psu. Jest to recenze již poněkud letitější, ale dosti zajímavá a podrobná.

Objednávat knížku samozřejmě můžete u nás.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=940