Zákon o zbraních a střelivu-další návrh z dílny ministra Grosse
Datum: Friday, 05. October 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


O to, aby neby ani tentokrát přijat, se musíme zasadit všichni. Pišme do novin, mluvme s lidmi, kontaktujme své poslance!

Není tomu tak dlouho, co jsme na G-I měli anketu s otázkou, zda pan ministr vnitra Stanislav Gross zkusí ještě do voleb v roce 2002 prosadit nový (=restriktivní) zbrojní zákon. Většina našich čtenářů, jak se ukázalo, hádala správně! Nepoučen řadou odmítnutí parlamentu, podal ministr vnitra další návrh zákona, v pořadí již kdovíkolikátý. Připomíná mi to úsloví "Oknem ho vyhodili, dveřma se jim vrátil." Zdá se, že někdo na ministerstvu vnitra strašně moc chce, aby byli občané v podstatě zbaveni práva držet za předem jasně stanovených a kontrolovatelných podmínek zbraň. Někomu by se hodilo, aby zase mohl rozhodovat, kdo zbraň mít smí a kdo ne. Aby mohl zabavit to, co se mu líbí.
Domnívám se, že zakazovači zbraní ucítili novou šanci po 11. září a událostech v New Yorku. Poslanci, vyděšení arabskými sebevrahy, by to konečně mohli schválit a mohlo by se začít zabavovat. Sám si myslím, že teď tu šanci opravdu mají.
Že odebráním zbraní slušným občanům mezinárodní teroristy nezastavíme, to je dnes nepodstatné. Hlavně když je činnost. Dnes zakážeme pistole, revolvery a předovky, zítra žiletky a břitvy a jelikož chleba se přece jen musí krájet, necháme nožům alespoň odborně ulámat špičky. Tak nějak bych to viděl.

Podrobnější hodnocení zákona přineseme později. Ale už dnes je jasné, že páni navrhovatelé chtějí zavést kategorii zbraní na povolení a posunout hranici pro historické zbraně zpátky k roku 1870. To je katastrofa!
Návrh zákona včetně důvodové zprávy si u nás můžete k prostudování stahnout v rubrice Download. Stahněte si ho a neodkládejte jeho studium. Čas kvapí.
Vaše připomínky nám napište jako komentáře k tomuto článku nebo i samostatně pošlete na tetrev@guns-info.cz. Uveřejníme je jako samostatné články.
Klidně taky pište do střeleckých časopisů. Střelecká revue má e-mail streleckarevue@quick.cz a Střelecký magazín má e-mail shootmag@volny.cz.
Jenomže to stále nestačí. Kdo můžete, zkuste napsat do novin. Tam si to přečtou i ti občané, kteří si pod vlivem mnohokráte publikovaných pitomostí myslí, že zbraň dnes může získat i slabomyslný recidivista.
Ale nejdůležitější je vyrazit za poslanci. Nebo jim alespoň napsat. Adresy poslaneckých kanceláří poslanců svých krajů najdete ve Zlatých stránkách. Další údaje jsou na www.psp.cz. Najdete tam přinejmenším e-mailové adresy. Poslanci mají dny, kdy úřadují ve volebních obvodech. Samozřejmě k návštěvě je třeba se telefonicky objednat. A nebojme se jich. Je před volbami, budou jako med, ikdyž třeba nebudou souhlasit.

A jak ještě dát najevo, že patříme do veliké rodiny svobodných, svéprávných a sebevědomých občanů, kteří se nebojí bránit svůj život a majetek? Třeba tím, že se sejdeme 13.října v Plzni na Dni Střelecké revue. Tím, že nás tam bude hodně, že se seznámíme, poradíme, řekneme k věci to svoje. Ztratíme ostych, zjistíme, že je nás s podobným názorem veliké množství.

Vždy, když v minulosti neprošly návrhy na restriktivní zbrojní zákon, hovořili jeho předkladatelé přímo plamenně o zbrojní lobby. Sám si myslím, že zde nešlo o vliv zbrojní lobby, jako spíše o vítězství rozumu nad omezeností. Ale jestliže pánové zbrojní lobby chtějí, tak udělejme všechno pro to, aby ji tedy měli a aby ji bylo pořádně slyšet!
Znalecké posudky
Znalecké posudky


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=96