7,62mm samopal vz.58
Datum: Wednesday, 10. August 2005 @ 06:00:00 CEST
Téma: Články


Dnes vám představujeme další nedávno vydanou příručku, která se tentokrát vztahuje ke zbrani, jež je dosud ve výzbroji naší armády.

sa vz.48 Nakladatelství Para Bellum vydalo reprint příručky (tehdy výhradně pro služební potřebu) z roku 1960. Její podoba byla shodou okolností schválena na štědrý den 1959.
První část příručky se věnuje popisu konstrukce samopalu (útočné pušky) a střeliva. Tato pasáž má rozsah zhruba 60 stránek.

Samopal vz. 58-příručka

Další obsáhlá část se zaměřuje na popis činnosti samopalu, na poruchy při střelbě, na jeho ukládání, prohlídky, ošetřování, opravy a nastřelování zbraně. Rozsahem se jedná o dalších 50 stránek.

Velmi zajímavý je soubor příloh. Najdeme zde technické údaje o samopalu, , obsáhlý soupis příslušenství včetně vyobrazení a seznam všech součástek zbraně, které lze vyžadovat k provedení oprav.
Vyobrazení v příručce jsou z části černobílé fotografie, ale většinou spíše celkem kvalitní nákresy.

Osobně bych to viděl tak, že tato příručka by mohla být pěkným bonbonkem na dortu pro vlastníka Sa vz.58 nebo jeho samonabíjecích variant, který má potřebu míti zbraň se vším, co k ní patří.

Pokud si příručku, která stojí 130 Kč (poštovné 80 Kč) chcete objednat, napište přímo vydavateli na adresu vydavatele.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=968